Chleb pszenny z pesto rosso

Chleb pszenny z pesto rosso

Zdjęcie - Chleb pszenny z pesto rosso - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

O mojej miłości do suszonych pomidorów mogłabym pisać i pisać, a jak stali czytelnicy zdążyli się pewnie zorientować, robię to także tutaj dość często. Stanowią one dla mnie po prostu kwintesencję tego co najbardziej lubię w jedzeniu. Ale zaraz… może być przecież jeszcze lepiej! Zapomniałam wspomnieć o pesto rosso!

Połączenie suszonych pomidorów, parmezanu, orzeszków pinii, oliwy, czosnku i niekiedy bazylii zakrawa o prawdziwy geniusz. Autorowi tej mieszanki podziękowałabym jak tylko mocno potrafię, bo nie wyobrażam sobie bez niej życia.

Zdjęcie - Chleb pszenny z pesto rosso - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Kilka miesięcy temu pojechaliśmy na narty. Jak wiadomo, takie wyjazdy są raczej niskobudżetowym przedsięwzięciem, więc większość osób inwestuje po prostu w zupki chińskie. Gdy my wsadziliśmy do lodówki pesto rosso, wszyscy przetarli oczy, myśląc że zwariowaliśmy z takimi rarytasami. Ale my wiedzieliśmy co robimy. Pesto przydało się dosłownie do wszystkiego. Jednego dnia zrobiliśmy z niego makaron, następnego posmarowaliśmy mięso, służyło również jako pyszne smarowidło do kanapek, które wykradał nam każdy, gdy tylko odwróciliśmy głowę od lodówki.

Jeśli sprawdza się do wszystkiego, sprawdzi się również w pysznym, puszystym chlebie. Chyba mi wierzycie?

Chleb pszenny z pesto rosso Autor: Sliwka Czas przygotowania: 2 godziny Czas pieczenia: 25 minut Całkowity czas: 2 godziny 25 minut

Porcje: 1

Składniki
  • 400 g mąki pszennej chlebowej
  • 1,5 łyżeczki soli
  • 1,5 łyżeczki suszonych drożdży
  • 50 g pesto rosso
  • ok. 200 ml ciepłej wody

Instrukcja
  1. Połącz ze sobą wszystkie składniki oprócz wody.
  2. Do składników zacznij dolewać wodę i rozpocznij zagniatanie ciasta. Zagniataj i dolewaj aż ciasto uzyska jednolitą, elastyczną konsystencję. Od tego momentu zagniataj jeszcze przez 5 minut.
  3. Uformuj z ciasta grubą bagietkę i odstaw na wyłożoną papierem do pieczenia blachę. Zrób nacięcia nożem wzdłuż i przykryj ciasto materiałową szmatką lub folią aluminiową. Odstaw je do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na ok. 2 godziny.
  4. Przed upływem czasu wyrastania rozgrzej piekarnik do 200 stopni.
  5. Wstaw ciasto i piecz ok. 25 minut aż zbrązowieje, a po wsadzeniu w nie wykałaczki nie przyklei się do niej ciasto.

3.1.09

Kategorie przepisów