Bułki śniadaniowe

Zdjęcie - Bułki śniadaniowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Powiemy Wam szczerze, że to jedne z lepszych bułek jakie zrobiliśmy. Zajadaliśmy się nimi aż padliśmy przejedzeni. To raczej takie typowo śniadaniowe bułki. Do szklanki mleka czy kakao. Zresztą do kawy czy herbaty też się nadają. Są słodkawe więc wystarczy je tylko masłem przesmarować i śniadanie gotowe. Ale z plasterkiem wędliny też smakują wybornie. Zdecydowanie zachęcamy do zrobienia ich. Nie mamy wątpliwości, że będą hitem na naszym blogu. Nie mamy też wątpliwości, że my sami będziemy je robić znacznie częściej.


500 g mąki pszennej typ 550
8 g drożdży instant (lub 25 g świeżych)
80 g masła
180 ml mleka
2 jajka
50 g cukru
1 łyżeczka soli
dodatkowo 1 jajko do posmarowania bułek


Masło dodajemy do mleka i podgrzewamy w rondelku na małym ogniu, aż masło się rozpuści. Zdejmujemy z ognia i czekamy aż ostygnie. Następnie wszystkie składniki łączymy razem i wyrabiamy elastyczne, gładkie, odchodzące od dłoni ciasto. Ręcznie wyrabiamy ok. 15 minut, a jeśli mamy robota kuchennego to 7-10 minut na wolnych obrotach.
Po wyrobieniu ciasta przekładamy je do miski i nakrywamy ściereczką. Zostawiamy do wyrośnięcia na 1 godzinę. Po tym czasie dzielimy je na 9 równych części i formujemy bułki. Spłaszczamy je dłonią i układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Ponownie przykrywamy ściereczką i zostawiamy do wyrośnięcia na kolejna godzinę.
Po tym czasie bułki smarujemy rozmąconym jajkiem i pieczemy w 180 stopniach przez 15-17 minut, aż nabiorą rumianego koloru.


Jak zrobicie te bułki to nie zapomnijcie zostawić komentarza :)


Smacznego!


Zdjęcie - Bułki śniadaniowe - Przepisy kulinarne ze zdjęciami


Kategorie przepisów

Podobne przepisy