Ciasto z jabłkami babci Kazimiery

Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Zdjęcie - Ciasto z jabłkami babci Kazimiery - Przepisy kulinarne ze zdjęciami Składniki
  • 250 g mąki pszennej
  • 250 g margaryny PALMA
  • 250 g cukru
  • 5 jaj
  • 2 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
  • 6 łyżek śmietany
  • 1 kg jabłek
Przygotowanie

Margarynę utrzeć z cukrem pudrem, dodając po jednym jajku. Do dobrze utartej masy dodawać na przemian: mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i po łyżce śmietany. Wymieszać szpatułką i część ciasta przełożyć do blachy. Jabłka zetrzeć na jarzynówce i rozłożyć na cieście, na wierzch rozsmarować pozostałe ciasto. Piec ok. 50 minut w dobrze nagrzanym piekarniku. Upieczone i przestudzone ciasto posypać cukrem pudrem.

Jabłka można "oddzielić" od ciasta cienką warstwą bułki tartej, tzn. posypać bułką tartą dolną warstwę ciasta oraz następnie warstwę jabłek.


Historia przepisu z szuflady babci Kazimiery:

"Przepis jest mojej kochanej babci która w tym roku w styczniu obchodziła swoje 94-te urodziny. Któregoś dnia zachciało mi się babci ciasta brakowało mi tylko jabłek a że akurat mieszkam niedaleko sadu to poszłam na tzw."rabunek" przyłapał mnie syn sadownika ale widząc dziewczynę na drzewie powiedział, że nikt się o tym nie dowie ale muszę go poczęstować tym ciastem. I tak się stało jeszcze wieczorem przyszłam z ciastem. Od tego czasu często się spotykaliśmy a dziś jest moim mężem. Jak to mówią przez żołądek do serca :)"

Kategorie przepisów

Podobne przepisy