Zupy w naszej kuchni

W polskiej tradycji zupy to pierwsze danie obiadowe. Nie wszyscy są wielbicielami zup, ale to posiłek, który powinien znaleźć się w menu każdego z nas. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, iż zupa to jeden z najbardziej wartościowych i zdrowych posiłków, które powinniśmy spożywać i powinien zająć ważne miejsce w naszej diecie.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze sprawdzonych, smacznych i wartościowych propozycji od Kujawskiego 🙂

Na początek absolutna klasyka– rosół z domowym makaronem,pomidorowa z lanymi kluskami, krupnik z suszonymi grzybami, kapuśniak z kiełbasą i grzybami , zupa szczawiowa z jajkiem.

Spróbujcie także klasyki w unowocześnionej odsłonie – flaków wołowych z pomidorami i papryką, rosołu z kaczki …z uszkami ze szpinakiem, barszczu czerwonego z tłuczonymi ziemniakami i omastą z cebuli.

Idąc w stronę tradycji, do której przyznaje się i Mazowsze i Wielkopolska i Śląsk proponujemy parzybrodę, kwaśnicę po góralsku oraz zupę zacierkową.

Mamy dla Państwa również nieco (aromatycznej) egzotyki z różnych stron świata zupę meksykańską z klopsikami, ramen z jajkiem i tofu, zupę serową z czipsami z szynki parmeńskiej czy zupę marchewkową z imbirem i pieczoną ciecierzycą.

Zapraszamy do degustacji i życzymy smacznego 🙂

Dodano 22 marca 2019 | Autor:

Najnowsze wpisy