Szparagowe menu

Szparagi całkiem niedawno szturmem wdarły się na polskie stoły zdobywając serca niejednej osoby. W Polsce sukcesywnie zwiększa się obszar ich upraw, co zapewne przekłada się na ich dużą dostępność a także, mamy nadzieję, że docelowo cenę 🙂 

W sprzedaży są młode pędy szparagów z wypustkami w kolorze białym, zielonym oraz bardzo rzadko fioletowym. Mimo widocznych różnic (kolor, grubość)  są to pędy tego samego gatunku. 

Różnica w kolorze  szparagów wynika z różnego sposobu ich uprawy – białe rosną przysypane ziemią i nie dociera do nich światło słoneczne; zielone wyrastają nad powierzchnię gruntu, a fioletowe też wystają nad powierzchnię, ale należy zebrać je szybko, zanim zmienią kolor na zielony.

Szparagi doceniane są za swoje walory smakowe, niską kaloryczność (ok 18 kcal na 100 g), walory zdrowotne oraz uniwersalność – doskonale komponują się z potrawami mięsnymi, rybami, drobiem oraz z innymi warzywami. 

Jeżeli szukacie sprawdzonych przepisów na szparagi zapraszamy na strony zPierwszegoTloczenia.pl, gdzie znajdziecie kilkaset inspirujących przepisów na sprawdzone dania ze szparagami 🙂

Dodano 12 kwietnia 2021 | Autor:

Ostatnie wpisy