Ekologia na talerzach

W Katowicach odbywa się światowy Szczyt Klimatyczny COP24. Prelegenci udowadniają jakim zagrożeniem jest globalne ocieplenie.

Członkowie konferencji spożywają na bankiecie przygotowane na tą okoliczność menu…, które opiera się głównie na mięsie, co przez ekologów odbierane jest jako „obraza dla pracy konferencji”. Nie wszyscy bowiem wiedzą, ale masowy chów zwierząt odpowiada globalnie aż za 14 proc. emisji gazów cieplarnianych. Przyczynia się zatem w bardzo znaczącym stopniu do obecnej sytuacji klimatycznej.

Dlatego dzisiaj w trosce o klimat zachęcamy Was do wprowadzenia do swojego menu również dań z kanonu wegetarańskiego czy wegańskiego.

Oczywiście wszyscy wiemy, że mamy „gen” mięsożercy i całkowita rezygnacja z mięsa nie jest u większości z nas możliwa, ale ograniczenie spożycia mięsa będzie zdrowe dla nas i naszej planety 🙂 

Zachęcamy Was zatem serdecznie do korzystania z inspiracji na sprawdzone dania bezmięsne – zarówno o charakterze przekąsek, zup czy pełnowartościowych drugich dań.

Dieta wegetariańska na zPierwszegoTloczenia.pl to ponad 1500 przepisów na dania zdrowe, smaczne,wartościowe i …ekologiczne 😉

Zapraszamy po inspirację !

Dodano 7 grudnia 2018 | Autor:

Najnowsze wpisy