ostatnio szukane:

szyszka masło olej rodzynki
Wybrane przez redakcję wpisy blogowe raz na 2 tygodnie w twojej skrzynce email:
Zapisz się na Kurier Kulinarny »
grumko Inne tego autora: Rosół z papryczką chipotle i awokado 1520 z 2034 Salsa cruda - wersja meksykańska
Pieczony ser z salsą
Składniki
02/10/2010

Pieczony ser z salsą

Zdjęcie - 1546. Pieczony ser z salsą  - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Bardzo fajny sposób na podanie sera, który dzięki salsie nabiera ciekawego posmaku i dostaje kopa;-) Przepis pochodzi z książki Marleny Spieler "What's Cooking: Mexican"

Meksyk: Pieczony ser z salsą
SKŁADNIKI: 225 g mozarelli, pecorino lub queso oaxaca, 175 ml salsa cruda lub innej salsy, pół do 1 drobno posiekanej cebuli dymki, 8 tortilli do podania.

SPOSÓB WYKONANIA: Podsmażyć tortille na patelni teflonowej, zawinąć w folię aluminiową żeby nie ostygły. Ser pokroić w grube plastry i ułożyć w płytkim naczyniu żaroodpornym. Kawałki sera posmarować salsą i zapiec w gorącym piekarniku lub na grillu. Posypać posiekaną cebulą i od razu podawać z tortillami. Tortille zanurzać w serze i zjadać.

Zdjęcie - 1546. Pieczony ser z salsą  - Przepisy kulinarne ze zdjęciami