Pierogi podsmażane wraz z cebulą i grzybami

Pierogi podsmażane wraz z cebulą i grzybami
Zdjęcie - Pierogi podsmażane wraz z cebulą i grzybami - Przepisy kulinarne ze zdjęciami









Czasem warto zrobić obiad z półproduktów jakimi w tym wypadku są pierogi, najlepiej ruskie. Oczywiście mogą być swojskie, ale na to przepis podam jak mnie najdzie ochota na zajęcia praktyczno - techniczne. Jeśli przyjdzie taki dzień, a zawsze przychodzi, kiedy nie mamy ochoty ani czasu na wielogodzinne zabawy w kuchni, pierogi to jest to co można znaleźć w pierwszym lepszym spożywczaku i zająć się ich przygotowaniem tak, aby nawet największy smakosz swojskiej kuchni nie zakręcił nosem. Przyznam szczerze, że kiedyś pierogi kojarzyły mi się jedynie z daniem ociekającym słoną, gorącą wodą jednak na szczęście znalazłam sposób aby więcej tak nie było. Na początku nie chciałam tego przepisu umieszczać na blogu, bo wydawał mi się zbyt prosty nawet na najprostsze gotowanie, ale dzisiaj stwierdziłam, że taki przepis, a bardziej pomysł, może naprawdę przydać się każdemu na leniwy, poniedziałkowy obiad dla dwojga.

na dwie leniwe osoby:
- paczka pierogów ruskich,
- 3 cebule,
- kilka pieczarek (ten składnik można nawet pominąć),
- sól, pieprz, olej
  1. Pierogi obgotowujemy według przepisu, że do wrzątku z solą wrzucamy zamrożoną kulę z paczki. Jeśli los nie skąpił nam szczęścia, to mamy pierogi swojskie, zdobyte od ciotek, które ewentualnie wystarczy rozmrozić.

  2. Cebulę kroimy byle jak, podobnie jak pieczarki. Pieczarki wrzucamy do osobnego garnka + sól + pieprz i wstawiamy najpierw na mały ogień, później na większy, aż do całkowitego odparowania z nich wody. Na końcu można dodać do nich łyżkę masła, bo wszystko z masłem smakuje lepiej.

  3. Cebulę wrzucamy na patelnię z olejem + sól + pieprz i do tego odcedzone pierogi. Smażymy, aż cebula będzie złota a pierogi przypieczone tu i ówdzie. W ostatnim etapie dodajemy pieczarki. Ja jeszcze wszystko na końcu oprószam pieprzem. Już.

Kategorie przepisów