ostatnio szukane:

szyszka masło olej piwo
Wybrane przez redakcję wpisy blogowe raz na 2 tygodnie w twojej skrzynce email:
Zapisz się na Kurier Kulinarny »
dorota20w
dorota20w Prowadzi bloga: Dorota smakuje
Inne tego autora: Pudełko do pracy – Pancakes 217 z 238 Kotlety mielone z orzechami
Zupa mleczna z dynią
Składniki
06/11/2011

Zupa mleczna z dynią


Dziś danie sentymentalne :)

Moja babcia co roku, do tej pory hoduje w ogrodzie dynie. Jedyne co później z nich robi, oprócz rozdawania ich całej rodzinie, to suszenie pestek do późniejszego zjadania, oraz zupa mleczna z z dynią właśnie.

Przyznam się, że w dzieciństwie nie byłam wielką fanką zup mlecznych a już dyniowa wydawała mi się zupełnie podejrzana. Albo więc się człowiekowi gust zmienia, albo samodzielnie zrobione danie inaczej smakuje, bo z wielką przyjemnością zjadłam ją dziś na śniadanie. Za to moja córka z pewnością by kontynuować tradycję, odmówiła nawet jej spróbowania ;)


Składniki:

2 szkl mleka

pół szkl dyni startej na tarce

1 jajko

1 szkl mąki

cukier


Wykonanie:

Mleko wlewamy do garnka, dodajemy dynię i chwilę gotujemy aż dynia się rozgotuje.

Do talerza głębokiego wbijamy jajko, wsypujemy mąkę i mieszamy wszystko aż powstanie ciasto. Odrywamy małe kawałki ciasta i wrzucamy do gotującego się mleka. Gotujemy jeszcze ok 3-5 min.

Podajemy posłodzone cukrem.


Zdjęcie - Zupa mleczna z dynią  - Przepisy kulinarne ze zdjęciami