ostatnio szukane:

masło rodzynki czosnek piwo
Wybrane przez redakcję wpisy blogowe raz na 2 tygodnie w twojej skrzynce email:
Zapisz się na Kurier Kulinarny »
Panna Malwinna Inne tego autora: Hiszpańskie tapas (GP Hiszpanii) 131 z 262 Czekoladowe ciasteczka owsiane z orzechami i rodzynkami
Sałatka z fasoli limeńskiej i pieczonej papryki
Składniki


Sałatka z fasoli limeńskiej i pieczonej papryki (sos paprykowy)
Składniki
23/05/2011

Sałatka z fasoli limeńskiej i pieczonej papryki (GP Hiszpanii)

Zdjęcie - Sałatka z fasoli limeńskiej i pieczonej papryki (GP Hiszpanii) - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Z okazji GP Hiszpanii przygotowałam także bardzo smaczną i ciekawą sałatkę. Pełna aromatu pieczona papryka, biała drobna fasolka i do tego chrupiące czosnkowe grzanki. Idealna na kolację, czy też jako dodatek do mięska z grilla. Robiłam ją z połowy porcji i okazało się być jej stanowczo za mało. Następnym razem tego błędu nie popełnię. Miałam problem z fasolą limeńską, a mianowicie z jej dostaniem. Zastąpiłam ją więc zwykłą drobną białą fasolką z puszki.
Przepis dodaję do akcji Adrijah- F1 od kuchni, Usagi- Czas na piknik 2, Pluskotki- Zielnik kuchenny, Karto_klanej- Ekspresowo w kuchni .
Zdjęcie - Sałatka z fasoli limeńskiej i pieczonej papryki (GP Hiszpanii) - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
SAŁATKA Z FASOLI LIMEŃSKIEJ I PIECZONEJ PAPRYKI
Składniki (na 4 porcje):
[przepis pochodzi z książki Podróże kulinarne. Kuchnia hiszpańska- podaję go z moimi zmianami]
  • puszka białej drobnej fasolki (odsączonej z zalewy i opłukanej)
  • 2 średniej wielkości czerwone papryki (400 g)
  • 1 duży ogórek pokrojony w kostkę
  • 2 pomidory (200 g) pokrojone w kostkę (moje były bardzo wodniste, usunęłam więc z nich miąższ)
  • 1/3 szklanki czarnych oliwek pokrojonych na pół
  • 1 łyżeczka świeżego oregano posiekanego*
  • 1/3 małego bochenka białego chleba
  • 60 ml oliwy
  • 2 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę
  • sos paprykowy: 6 łyżek oliwy, 2 łyżki octu z białego wina, łyżka wytrawnego białego wina (pominęłam), łyżeczka słodkiej mielonej papryki, pół łyżeczki mielonej kolendry, 2 ząbki czosnku drobno posiekane, sól, pieprz do smaku

Paprykę kroimy na ćwiartki, usuwamy gniazda nasienne. Kładziemy na blasze w piekarniku skórką do góry i pieczemy w temp. 200 stopni około 20-25 minut lub do momentu aż skórka zacznie się łuszczyć. Przykrywamy ją papierem lub folią plastikową na 5 minut, po czym zdejmujemy skórkę i kroimy w grubszą kostkę. Od chleba odkrawamy skórkę, kroimy go w kostkę, mieszamy z oliwą i czosnkiem. Układamy na blasze, pieczemy 15 minut w piekarniku nagrzanym do 175 stopni. Przygotowujemy sos łącząc dokładnie wszystkie składniki. W misce umieszczamy fasolę, pomidory, paprykę, ogórka, świeże oregano, grzanki, dolewamy sos i delikatnie mieszamy.
*Jeśli nie mamy świeżego oregano, możemy do sosu dodać pół łyżeczki suszonego.
Zdjęcie - Sałatka z fasoli limeńskiej i pieczonej papryki (GP Hiszpanii) - Przepisy kulinarne ze zdjęciami