ostatnio szukane:

masło czosnek cebula piwo
Wybrane przez redakcję wpisy blogowe raz na 2 tygodnie w twojej skrzynce email:
Zapisz się na Kurier Kulinarny »
adrijah
adrijah Prowadzi bloga: Red and Pale
Inne tego autora: Budyń  kokosowy 23 z 217 Sałatka hawajska z  kuskusem
Pizza hawajska (ciasto)
Składniki


Pizza hawajska (farsz)
Składniki


Pizza hawajska (sos pomidorowy)
Składniki
21/03/2009

Pizza hawajska

Jak tylko zobaczyłam na durszlaku, że zapowiada się Hawajski Weekend, od razu pomyślałam o moim Bracie i jego ulubionej pizzy - hawajskiej. Problem był z ciastem, bo jeszcze nigdy sama nie robiłam ciasta do pizzy, a z drożdżami się jeszcze za bardzo nie zaprzyjaźniłam, ale zaryzykowałam i zrobiłam ciasto, na które przepis podała jakiś czas temu Dorotus. To był strzał w 10tkę :) Upiekłam 1 większą i 1 mniejszą pizzę, a nie 3 o średnicy 30cm. Nie zdążyłam nawet spróbować, tylko "brzegi" mi zostały, bo pizza dosłownie zniknęła w kilka minut :)

Zdjęcie - Pizza  hawajska  - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

PIZZA HAWAJSKA

ciasto (3 spody o średnicy 30cm każdy):
- 1 łyżka suchych drożdży
- 1,5 szklanki ciepłej wody
- 3,5 szklanki mąki
- 1 łyżka oliwy z oliwek
- 1,5 łyżeczki soli

sos pomidorowy:
- 2 łyżki koncentratu pomidorowego
- 2 łyżki wody
- szczypta soli
- szczypta pieprzu
- łyżeczka czosnku granulowanego
- łyżeczka oregano
- łyżeczka bazylii

- kilka plasterków szynki konserwowej
- 2 pokrojone plastry ananasa z puszki
- 1/2 szkl startego żółtego sera

Drożdże rozpuścić w ciepłej wodzie, odstawić na 5 - 10 minut. Mąkę przesiać, zrobić w niej zagłębienie, do którego wlać drożdże, oliwę, dodać 1,5 łyżeczki soli. Ciasto dobrze wyrobić, umieścić w naczyniu, przykryć ściereczką i pozostawić do podwojenia objętości (1,5 godziny).
Wyrośnięte ciasto uderzyć pięścią. Podzielić na 3 równe części. Uformować spody na pizzę, pozostawiając grubsze brzegi.
Na spodzie rozsmarować sos pomidorowy i wyłożyć ulubione dodatki. Piec około 15 minut w 250ºC, wyjąć na chwilę i posypać wierzch żółtym serem, ewentualnie ziołami (bazylia, oregano) i wstawić jeszcze na 3-5 minut.


Zdjęcie - Pizza  hawajska  - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Zdjęcie - Pizza  hawajska  - Przepisy kulinarne ze zdjęciami