Muszle makaronowe faszerowane mięsem i ricottą - z sosem pomidorowym
Jedne ( jak nie najlepsze!) z lepszych muszli, jakie udało mi się zrobić. Faszerowane mięsem mielonym i ricottą. Świętnie wyglądają kiedy osobno nałożycie masę serową i mięsną, ale mi jest zdecydowanie łatwiej i szybciej wymieszać wszystko i faszerować;-) Sos robię sama, ale dla wygody można oczywiście użyć gotowego.
Danie jest bardzo smaczne, aromatyczne i wygląda wspaniale.
U nas wszystkim smakowało-bez wyjątku;-)

Składniki:
- Opakowanie muszli makaronowych ( około 20 sztuk)
- 50dag mięsa mielonego
- 2 średnie cebule
- 4 ząbki czosnku
- 200g sera ricotta
- 4-5 łyżek parmezanu
- 750g pokrojonych pomidorów ( świeże lub z puszki)
- 1 łyżeczka cukru
- łyżka soku z cytryny
- 1 jajko
- zioła: Bazylia, rozmaryn, oregano
- sól i pieprz do smaku
- szczypta pieprzu caynne (opcjonalnie)
Makaron:
Makaron ugotwać wedle przepisu na opakowaniu.
Sos:
Jedną cebulę drobno pokroić, a następnie podsmażyć na rumiany kolor.
Następnie dodać pomidory, zioła, cukier; przyprawić solą i pieprzem.
Trzymać na niewielkim ogniu do czasu, aż powstanie sos.( pomidory można wcześniej lub na samym końcu zmielić w blenderze dla przyśpieszenia pracy)
* Jeśli wyjdzie za gęsty ( choć ja taki właśnie lubie), to można dodać nieco bulionu*
Farsz:
Drugą cebulę także drobno posiekać i podsmażyć na oleju. Dodać mięso i smażyc do czasu, aż całe będzie brązowe. Przyprawić solą, pieprzem i ziołami.
Ricottę wymieszać z jajkiem, także doprawić ziołami, solą i pierzem. Dodać przeciśnięty przez praskę czosnek i przestudzone mięso. Wymieszać
Na spód żaroodpornego naczynia wlać połowę sosu pomidorowego. Faszerować muszle i układać w naczyniu.
Wierzch polać resztą sosu i posypać parmezanem.
Piec w 185*C przez 30 minut.
Smacznego!






przepisy

