ostatnio szukane:

szyszka masło olej rodzynki
Wybrane przez redakcję wpisy blogowe raz na 2 tygodnie w twojej skrzynce email:
Zapisz się na Kurier Kulinarny »
Panna Malwinna Inne tego autora: Marokańska zupa z soczewicy i ciecierzycy 282 z 285 Marokańskie klopsiki z cytrynowym kuskusem
Marokańskie klopsiki z morelami i płatkami migdałów
Składniki
02/02/2012

Marokańskie klopsiki z morelami i płatkami migdałów


Zdjęcie - Marokańskie klopsiki z morelami i płatkami migdałów - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Zimą bardzo lubię przygotowywać bardziej pożywne mięsne dania. Ostatnio często robię wszelkiej maści pulpety i klopsiki, są szybkie w wykonaniu i można je podawać na wiele sposobów, choćby na modłę marokańską. Początkowo obawiałam się jak taka ilość słodkich dodatków przypadnie do gustu Lubemu. Postanowiłam całość zrównoważyć przygotowując pikantne klopsiki. Całość wyszła na prawdę wyśmienicie. Jeśli tylko lubicie dodatek owoców do mięs, na pewno i Wam to danie posmakuje.


Przepis dodaję do akcji Grumków- Z widelcem przez Afrykę, Australię i Oceanię.

Zdjęcie - Marokańskie klopsiki z morelami i płatkami migdałów - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
KLOPSIKI Z MORELAMI I PŁATKAMI MIGDAŁÓW (MAROKO)
Składniki (na 4 porcje):
[przepis inspirowany TYM]
  • 350 g mielonej wołowiny
  • 1 ząbek czosnku, drobno posiekany
  • pół małej białej cebulki, posiekanej w kosteczkę
  • łyżka posiekanej drobno natki pietruszki
  • łyżeczka harissy
  • pół łyżeczki kuminu
  • szczypta kardamonu
  • 1/4 łyżeczki kurkumy
  • 1/4 łyżeczki imbiru w proszku
  • pół łyżeczki słodkiej papryki
  • sól i świeżo mielony pieprz
  • 1 duża cebula
  • puszka pomidorów bez skórki z dodatkiem czosnku (400 g)
  • mała laska cynamonu *
  • 100 g suszonych moreli (dałam 70 g)
  • 25 g płatków migdałów, uprażonych na suchej patelni
  • garść natki pietruszki, posiekanej
  • sól i pieprz do smaku
Mięso łączymy z cebulą, czosnkiem, natką, harissą. Doprawiamy słodką papryką, kuminem, kardamonem, kurkumą, imbirem oraz solą i pieprzem. Całość dokładnie mieszamy i wkładamy do lodówki na pół godziny. Z mięsa formujemy małe klopsiki (około 16 sztuk) i smażymy na dobrze rozgrzanym oleju przez około 10 minut. Zdejmujemy z patelni. Na drugiej patelni rozgrzewamy olej, smażymy cebulę przez 3-5 minut. Dodajemy pomidory, pół puszki wody, laskę cynamonu, posiekane morele. Doprawiamy solą i pieprzem. Gotujemy około 10 minut. Usuwamy laskę cynamonu, dokładamy klopsiki i podgrzewamy przez kolejne 5 minut. Podajemy posypane natką pietruszki i płatkami migdałów. Danie świetnie smakuje z kaszą bulgur, ale równie smaczne będzie także z ryżem.

Zdjęcie - Marokańskie klopsiki z morelami i płatkami migdałów - Przepisy kulinarne ze zdjęciami
Zdjęcie - Marokańskie klopsiki z morelami i płatkami migdałów - Przepisy kulinarne ze zdjęciami