Krokiety z mięsem
Czy Wam krokiety też kojarzą się z weselem, chrzcinami lub innymi tego rodzaju imprezami? U nas jest to żelazny punkt jadłospisu, podawany obowiązkowo z czerwonym barszczem :)Przepis dodaję do akcji Gotujemy po polsku! pod patronatem serwisu zPierwszegoTłoczenia.

Składniki
na naleśniki:
- 2,5 szklanki mleka
- 250 g mąki pszennej
- 1 jajko
na nadzienie:
- 600 g łopatki wieprzowej
- 2 cebule
- 1 czerstwa bułka
- 1 jajko
- sól i pieprz
do panierowania:
- 1-2 jajka
- bułka tarta
Wszystkie składniki ciasta naleśnikowego zmiksować (ja robię to w blenderze). Rozgrzaną patelnię smarować delikatnie olejem i usmażyć cienkie naleśniki.
Przygotować nadzienie:
mięso włożyć do zimnej wody i ugotować do miękkości, ostudzić. Cebulę posiekać i zeszklić na maśle. Bułkę namoczyć w wodzie i odcisnąć.
Mięso, cebulę i bułkę zmielić, dodać rozkłócone jajko, doprawić do smaku i dobrze wymieszać. Jeśli nadzienie będzie zbyt suche, można dodać trochę wody spod gotowania mięsa.
Z gotowego farszu uformować wałeczki, położyć na naleśniki. Zwinąć boki do środka i zwinąć w ruloniki.
Każdy rulonik obtoczyć w roztrzepanym jajku, a potem w bułce tartej. Smażyć w głębokim oleju.





przepisy


