ostatnio szukane:

olej rodzynki czosnek cebula
Wybrane przez redakcję wpisy blogowe raz na 2 tygodnie w twojej skrzynce email:
Zapisz się na Kurier Kulinarny »
atina
atina Prowadzi bloga: Tak sobie pichcę...
Inne tego autora: Pepparkakor czyli cieniutkie pierniczki z Szwecji 738 z 740 Pani Walewska
Ciriole - włoskie bułeczki
Składniki
13/12/2011

Ciriole - włoskie bułeczki

Już jakiś czas temu wypatrzyłam u Kornika pyszne bułeczki. Piekłam je wiele razy, gdyż są proste w przygotowaniu i bardzo smaczne.

Zdjęcie - Ciriole - włoskie bułeczki   - Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Składniki na 6 - 8 bułek:

  • 500 g mąki pszennej
  • 225 g wody
  • 23 g oliwy z oliwek
  • 13 g świeżych drożdży
  • 10 g soli
  • 1/2 łyżeczki cukru

Cukier, połowę ilości wody i drożdże umieścić w miseczce, wymieszać do połączenia składników i odstawić na 10 minut.

Do dużej miski wsypać mąkę, sól, oliwę z oliwek i zaczyn. Wyrobić ciasto, stopniowo dolewając tyle wody, ile potrzeba. Jeśli wyrabiamy ręcznie powinno to zająć około 20 minut, jeśli wykorzystamy mikser - 10 minut. Wyrobione ciasto uformować w kulę, przełożyć ją do naoliwionej miski i odstawić do wyrośnięcia na około 1,5 - 2 godzin.

Wyrośnięte ciasto przełożyć na blat posypany mąką, podzielić na równe części - około 6 - 8 porcji. Każdą porcję rozwałkować na owalny placek o długości 15 cm. Zwijać w rulon od krótszego boku (wzdłuż długiego) i układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Odstawić na 40-45 minut w ciepłym miejscu. Przed wstawieniem do piekarnika, bułeczki naciąć wzdłuż dłuższego boku.
Piec w nagrzanym piekarniku w temperaturze 220°C, przez około 15-20 minut, aż się zezłocą. Studzić na kratce.

Smacznego:-)

 Zdjęcie - Ciriole - włoskie bułeczki   - Przepisy kulinarne ze zdjęciami